Suchatowka_Fitness_Park_str1
Fitness_Park_Suchatówka_(6)
Fitness_Park_Suchatówka_(5)
Fitness_Park_Suchatówka_(4)
Fitness_Park_Suchatówka_(3)
Fitness_Park_Suchatówka_(2)
Suchatowka_Fitness_Park_str1
Fitness Park Suchatówka

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”. To od wieków istniejące powiedzenie, jakże ważne jest we współczesnych czasach. Siedzimy przy biurku, za kierownicą, na fotelu na kanapie. Kilogramów przybywa, kręgosłup nosi coraz większe ciężary. Czy jest sposób by poradzić sobie z tym i to praktycznie bez kosztowo?

Treningi na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu. Ćwicząc w siłowni zewnętrznej szybciej spalisz kalorie i poprawisz kondycję. Sprawdź, na jakich urządzeniach ćwiczyć poszczególne partie ciała i poznaj inne zalety siłowni plenerowych! Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Wykonując ćwiczenia zgodnie z instrukcją poszczególnych maszyn, z pewnością wzmocnisz mięśnie całego ciała.

Skąd pomysł na budowę Fitness Park w Suchatówce?

Przede wszystkim to potrzeba dzisiejszych czasów. Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega konieczność dbania o zdrowie, o kondycję fizyczną o zapewnienie prawidłowego rozwoju ciała w każdym wieku. Wiele osób pracuje w pozycji siedzącej, jeździmy długie trasy samochodem, a po pracy często kanapa, fotel i pilot telewizora. Taki tryb życia powoduje niestety powstawanie wielu schorzeń związanych z nieprawidłowym ruchem – a raczej z brakiem ruchu, z nieprawidłowym odżywianiem się. Mieszkańcy Suchatówki, którzy mocno stawiają na rozwój nie tylko swojej małe ojczyzny, ale również na swój rozwój – postanowili „zawalczyć” o siłownię zewnętrzną w Suchatówce. Wiele lat trwały próby, jednak w 2016 roku pojawiła się możliwość zrealizowania tego marzenia w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Niesamowita mobilizacja i wzniesienie się ponad wszelkimi podziałami – zadziałało. Podczas II Wielkiego Zjazdu Rodzinnego „Stąd Nasze Korzenie” – dokonano otwarcia tej, największej w naszej gminie i prawdopodobnie w powiecie inowrocławskim – siłowni zewnętrznej.

Jakie partie ciała można ćwiczyć w Fitness Park w Suchatówce?

Sprzęty, które wchodzą w skład siłowni, najczęściej dostosowane są zarówno dla dzieci, dorosłych i seniorów, osób początkujących i zaawansowanych sportowców. Ułatwieniem dla osób początkujących są instrukcje opisujące prawidłowy sposób korzystania ze sprzętu, które znajdują się na każdym urządzeniu. Na osoby chcące trenować i ćwiczyć w Fitness Park Suchatówka, czekają między innymi:

 • Wahadło - buduje mięśnie i wzmacnia koordynację ruchową. Aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych, wzmacnia mięśnie brzucha i pleców.

 • Orbitrek - aktywuje ruch bioder, barków, ramion oraz nóg.

 • Twister - poprawia koordynację ruchową. Aktywuje stawy biodrowe, wzmacnia mięśnie brzucha oraz wzmacnia lędźwiową część kręgosłupa.

 • Biegacz - wzmacnia mięśnie i stawy nóg, aktywuje ruch bioder, zwiększa ruchomość stawów kolanowych i biodrowych oraz poprawia zmysł równowagi ciała. Biegacz redukuje tkankę tłuszczową.

 • Wyciąg górny - buduje i wzmacnia mięśnie barków, ramion i górnych partii pleców. Szczególnie polecany dla osób z bólami pleców.

 • Wioślarz - wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców.

 • Prostownik grzbietu - wzmacnia mięśnie grzbietu boczne i przyśrodkowe, mięśnie dwugłowe ud i pośladków.

 • Drabinka - wzmacnia mięśnie grzbietu, ramion oraz biceps.

 • Motylek - wzmacnia mięśnie ramion, pleców, grzbietu. Pomaga w utrzymaniu poprawnej postawy ciała.

 • Rowerek - wzmacnia mięśnie nóg i dolne partie ciała, poprawia ruchomość stawów kończyn dolnych, koordynację ruchową i ogólną kondycję. Jest szczególnie polecany dla osób starszych, które nie mogą czynnie uprawiać jazdy na rowerze.

 • Poręcze - wzmacniają mięśnie ramion i brzucha, poprawiają kondycję mięśniową pleców, aktywizują wszystkie partie mięśniowe w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

 • Stepper - wzmacnia mięśnie nóg i pośladków oraz poprawia wydolność organizmu.
   

Zalety korzystania z siłowni plenerowych

Najpierw wspomnimy o jedynym mankamencie siłowni plenerowych. Są one dostępne pod warunkiem, że akurat nie pada deszcz. W Suchatówce, jak sama nazwa wskazuje, taki stan pogody, czyli bezdeszczowa wiosna, lato i jesień – to standard. Tak więc ten mankament w przypadku Fitness Park Suchatówka – wykluczamy. Siłownie plenerowe są darmowe i dostępne dla każdego. Trzeba wiedzieć, że nawet niewielki wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na lepszy stan zdrowia i poprawę układu krążenia. Korzystając z siłowni można wzmocnić kondycję fizyczną i odporność oraz poprawić koordynację ruchową. Przeprowadzono badania, które dowodzą, że ćwiczenia na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści, niż wewnątrz zamkniętego pomieszczenia. Lepiej dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i szybciej redukuje tkankę tłuszczową. Trening siłowy na dworze redukuje stres. Wpływa na to obecność koloru zielonego, który uspokaja i łagodzi nerwy. Dobrze wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą mieć formę rehabilitacji. Ćwiczenia na wyciągu górnym pomagają przy bólach pleców, twister wzmocni kondycję, a na motylku można poprawić prawidłową postawę ciała. Osoby starsze, które nie mogą uprawiać sportów, ćwicząc w siłowniach plenerowych mogą poprawić kondycję stawów, mięśni i całego ciała. Siłownie znajdujące się obok placów zabaw nie są ustawione przypadkowo! Mają zachęcić rodziców do ruchu. Kiedy dzieci pochłonięte są zabawą, dorośli zamiast siedzieć na ławce, mogą zadbać o sylwetkę.Zapraszamy serdecznie do Suchatówki. Zadbaj o swoją kondycję – nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Fitness Park Suchatówka czynny każdego dnia do godziny 21.00. Zapraszamy
Suchatówka Sołectwo logo